Gurbetçilerin Tercihi En Güzel Tığ İşi Oya Modelleri

En güzel tığ işi oya modellerini detayları ile süsleyerek yapabilirsiniz. Yazma kenarına yapılan gösterişli tığ oyalarını çeyizlerinize yapabilirsiniz. Farklı renk ve desende yapılan tığ modellerini yaparak maddi gelir elde edebilirsiniz. En yeni çok iddialı olan hiç görmediğiniz tığ modelini sunuyoruz. Yenihobi.com olarak  kroşe kullanarak da yapacağınız tığ işi oya modellerini yapabilirsiniz. Çeyizlerinize çok yakışacak olan genç kızların beğenisini alan tığ modelini sizler için derledik. El emeği göz nuru tığ işi oya modellerini en güzel şekilde süsleyerek tercih edebilirsiniz. Havlu kenarına, tülbent kenarına sade ve şık tığ modellerini yaparak kullanabilirsiniz.

En Yeni Tığ İşi Oya Örnekleri

Renkli yazma kenarına yapılan tığ modeli hem yazma hem havlu kenarına yapabilirsiniz.

Gösterişli tığ modellerini özel günleriniz için tercih edebilirsiniz.

Günlük kullanıma uygun olan tığ işi oya modelini detayları ile süsleyerek tercih edebilirsiniz. En güzel tığ oyalarını en özel günler için yapabilirsiniz.

Kullanışlı olan tığ oyası modelini detayları ile sizlerin beğenisine sunuluyor. Çok kolay olan tığ modelini yeni başlayanlar yapabilirsiniz.

Siyah yazma kenarına en şık boncuk detayları eklenerek en güzel tığ modeli yapılmıştır.

Altınbaşak iplik kullanarak sizlerde ne güzel tığ modellerini yapabilirsiniz. Kullanılan iplik tığ modelinin duruşunu etkilemektedir.

Sade ve şık görünümlü olan tığ oyası modellerini detayları ile süsleyerek yapabilirsiniz.

Kaynana çatlatan tığ modellerini el emeği göz nuru hazırlayabilirsiniz.

22 numara tığ kullanılarak görselde yer alan tığ işi oya modeli yapılmıştır.

Cenk marka yazma kenarına pırpır model tığ oyası yapılmıştır. En güzel tığ oyalarını sizlerde yapabilirsiniz.

Gelin yazma modelini namaz örtüsü olarak da yapabilirsiniz. Tek renk tülbent kenarına en güzel model tığ oyası yapılmıştır.

Namaz örtüsü olan tığ oyası modelini detayları ile süsleyerek yapabilirsiniz.

Görsel de yer alan kalıp gibi daha az ütü gerektiren ve rahat ütülenen daha dayanıklı oya modelleri oluyor.

Sadelikten yana olan hanımlara en güzel tığ modelini öneriyoruz. Tek renk yazma kenarına en çok yapılan tığ modeli çok yakışmıştır.

Sıralı tığ işi oya modelinde gri renkler tercih edilerek yapılmıştır. En yeni tığ modelini en güzel şekilde süsleyerek yapabilirsiniz.

Toplam 3 renk ip ve 21,5 numara tığla yapılmış. @oyalarim.nurbahar Instagram hesabından en güzel tığ modellerini inceleyerek yapabilirsiniz.

Pırpır model tığ oyası modelini özel günleriniz için yapabilirsiniz. Dilediğiniz renkte yapabilirsiniz.

Çok satan tığ oyasını maddi gelir elde etmek için yapıp satabilirsiniz.

Fiyonk detayı ile süslenen enli tığ modelini oldukça dikkat çekiyor.

Şeker gibi görünen tığ işi oya modeli çok şık görünmektedir. Tek renk yazma kenarına da bu harika tığ modelini yapabilirsiniz.

Nazar boncuklu tığ oyaları en güzel modeller arasında yer almaktadır. Sizlerde sevdiklerinize en güzel tığ oyasını yaparak kullanabilirsiniz.

Sıralı ve boncuklu tığ oyası gösterişli kadınların en çok tercih ettiği tığ oyaları arasında yer almaktadır.

Basit Tığ İşi Oyaları

Renkli Yazma Kenarına Tığ İşi Oya Modeli Anlatımlı Yapımı

Kaynak: Oya Dünyası 74 (Youtube)

Videoda yer alan tığ işi oya modelinin yapımında kullanılan iplik leylak 699, leylak pudra 25 iplik tercih edildi. 22 numara tığ kullanıldı. 2 zincirle tığlama yapıldı. 3 zincir çekip tığa doluyorsunuz. 3 seferde yapıldı. 4 adet trabzan yapıldı. İki kere dolayıp 1 çekiyoruz. 2 zincirle 4 trabzan toplam 5 trabzan yapıldı.6 adet sık iğne yapıp yuvanın içine batıyoruz.20 adet ilmek yapıp topluyoruz. Yeni başlayanlar içinde uygun olan tığ modelini yavaş ve detaylı şekilde anlatılıyor. Sizlerde videoyu izleyerek detaylarına ulaşabilirsiniz. Kolay gelsin.

Diğer iğne oyası modelleri, örgü modelleri, dantel modelleri, boncuk oyaları, lif modelleri içeriklerine de göz atabilirsiniz.