Örülmesi Kolay V Örgü Modeli Yapımı

V Örgü Modeli Yapılışı

Örülmesi kolay olan, şiş işi örgü tekniklerinden 3D’li V örgü modelinin yapım videosunu burada paylaştık. Anlatımlı video ile örgüyü öğreneceksiniz.

Örülmesi kolay olan örgülerde bugünkü modelimiz 3D’li V örgü modelidir. Nesrin hanıma ait olan bu örnek videosunda örgü tarifi bulunuyor. Örgücü kadınlarımızın beğenerek yaptıkları modellerden biri olan bu örneği bebek örgüleri, kadın örgüleri gibi bir çok yerde kullanabilirsiniz. Atkılar, yelekler, kazaklar, bereler gibi örgüleri örerken şişle bu tarifi uygulayabilirsiniz.

Şiş işi 3d örgü

Modelimizin ilmek sayıları 6 ve katlarından oluşmaktadır. İlmek attıktan sonra kenar ilmeği alıyoruz. 4 ilmek ters 2 düz, 4 ters 2 düz şeklinde ilk sırayı devam ettiriyoruz. Modelin arka kısmında ise aynen ilmekleri gördüğünüz gibi atıyorsunuz.

V Örgü Modeli

V Örgü Modeli Yapımı

V örgü modeli için örgü şişlerine ve yün iplere ihtiyacınız var. Eksiklerini giderdikten sonra sadece ve sadece 9 dakikadan oluşan videoyu açarak bu örneğin motiflerinin nasıl yapıldığını izleyebilirsiniz. Örgü tariflerini öğrenmek için bizi sıkça takip ediniz. Her gün yeni modeller ile karşınıza çıkacağız. V Örgü modelinin videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.

“Örülmesi Kolay V Örgü Modeli Yapımı” için bir yorum

Bir cevap yazın